• Slide 01
  • Slide 02
  • Slide 03

BRATISLAVA, 6. februára 2020 – Slovnaft zmodernizoval svoju monitorovaciu stanicu na meranie kvality ovzdušia v Podunajských Biskupiciach. Na monitorovacej stanici sa vymenili všetky analyzátory a rozsah meraní sa rozšíril o tuhé znečisťujúce látky PM2,5, čo sú malé prachové častice alebo sadze. V tomto roku sa plánuje obnova monitorovacej stanice Slovnaftu v Rovinke a na budúci rok ďalšej stanice vo Vlčom hrdle. Modernizácia všetkých meracích staníc bude stáť 600 000 eur.

Slovnaft je najdôveryhodnejšou značkou v segmente čerpacích staníc. Toto ocenenie už po tretí raz po sebe získal v celonárodnom prieskume. Spotrebitelia v ňom hodnotia, ktorým značkám najviac dôverujú.

V prestížnej ankete Najzamestnávateľ, v ktorej verejnosť rozhoduje o najatraktívnejších zamestnávateľoch na Slovensku, získala spoločnosť Slovnaft 1. miesto a titul Najzamestnávateľ v kategórii Výroba a priemysel. Týmto víťazstvom zároveň obhájila svoje prvenstvo z minulého roka.

Pri nábehu bude k dispozícii 550 bicyklov - väčšina z nich bude ihneď v uliciach, ďalšie budú priebežne pribúdať. Bicykle sa pustia do obehu postupne, najskôr cez mestské časti Petržalka a Staré mesto, následne aj do Nového Mesta a Ružinova.

Hlavné mesto Bratislava a spoločnosť SLOVNAFT, a.s., avizovali spustenie bratislavského bikesharingu Slovnaft BAjk na začiatok letných prázdnin. Partneri si však po internom testovaní služby vyžiadali čas na jej doladenie  v záujme zvýšenia užívateľského komfortu.

  • služba zdieľaných bicyklov v Bratislave bude mať názov Slovnaft BAjk
  • v polovici mája sa v štyroch mestských častiach – Staré Mesto, Nové Mesto, Ružinov a Petržalka – začali inštalovať dokovacie stanice
  • systém bude spočiatku pozostávať z 90 dokovacích staníc a 750 smart bicyklov
  • partneri spúšťajú na www.slovnaftbajk.sk súťaž, v ktorej je možné vyhrať dvojmesačný program na využívanie bratislavského bikesharingu zdarma

Praha 3. mája 2018 – Takmer všetky čerpacie stanice Pap Oil v Českej republike podstúpia do roku 2020 rebranding a zmenia sa na zelené čerpacie stanice MOL. Skupina MOL tak ukončí obchodnú stratégiu dvoch značiek. Súčasťou zmeny bude zavedenie konceptu občerstvenia Fresh Corner, ktorý je dnes na 100 čerpacích staniciach MOL v Česku.

V 12. ročníku grantového programu Zelené oázy, ktorý vyhlásila Nadácia Ekopolis a spoločnosť SLOVNAFT, a.s., získalo podporu 26 projektov v celkovej výške 56 000 eur. Prostredníctvom financií z grantu môžu žiadatelia so zapojením dobrovoľníkov revitalizovať parky, obnoviť cyklotrasy, vytvoriť komunitné a školské záhrady a zrealizovať mnohé ďalšie prospešné projekty po celom Slovensku.

© 2018 - SWS spol. s r.o.
Všetky práva vyhradené - All rights reserved

návrat hore